úterý 23. června 2026

bezová limonáda

 Sice moc sladké nemusím, ale jednou za čas si dám pořádnou porci zmrzliny.  Vyzkoušela jsem i bezovou limonádu. 

Není špatná, ale mnohem víc mi chutná bezový čaj, oslazený troškou medu a ovoněný lístečkem máty. 

pondělí 22. června 2026

červen - měsíc růží

 Rozkvetlo mi několik růží, bohužel ty pařáky jsou pro ně hrob. Opět jsme měli napřed žluté, potom i oranžové výstrahy a opět nespadla ani kapka. Jen jsem měla strach. Odborný název pro chorobný strach z větru je myslím ancraofobie. Začnu šílet už když fouká čerstvý vítr. 

Tahle růže se zatím drží, protože se snažím 2x denně dodávat vláhu. 

I tahle je zatím pěkná. 

neděle 21. června 2026

Pavel dneska na Blesku

 Žijeme v míru a dostatku. Tak to je jediné, co panu prezidentovi věřím, že on s manželkou žijí v dostatku. Vysoký plat, vysoké důchody. Pěkné zážitky, obletování a vynášení do nebes, aniž by musel pracovat. Přidala bych cestování zdarma atd...


 Jedno ale nechápu, když žije evidentně v dostatku, proč se paní Pavlová nestydí ještě pobírat 100 000 měsíčně na garderobu? 

pátek 19. června 2026

černé pondělí

 Tak jsem se dneska dočetla, že česká televize bude v pondělí zahalena do černé - (něco jako stávka) na protest proti zrušení koncesionářských poplatků. Já už dlouhodobě kritizuju například zbytečné vyhazování peněz za drahé šaty moderátorek. Nechápu, co jim na tom tak vadí, když dostanou peníze na provoz od státu.  Řekla bych, že jim vadí spíš to, že chce nová vláda kontrolovat, kam mizí všechny ty miliardy a taky to, že chce Babiš vědět, co se skrývá za začerněnými dokumenty. Přišlo by se asi na to, kdo ve skutečnosti řídí českou televizi. 

Ocenila bych, kdyby měly například moderátorky počasí něco jako slušivé uniformy a ne se předvádět každý den v jiné róbě.  Na jiných televizních stanicích to jde, tak proč ne v české televizi? Kdyby se raději zaměřili na přesnější údaje. Mám už několik let pocit, že počasí na čétéčku jen straší lidi. Nejsem žádná rosnička, přesto si dokážu najít mnohem přesnější vývin počasí například ve středočeském kraj. Jejich předpovědi jsou vždy pro celou republiku. Na Moravě má foukat, ale oni uvedou, že bude foukat po celé ČR. Nelíbí se mi, jak nás zahrnují špatnými zprávami o tom, kde byly povodně, kde hořel les a podobně. 

Z mého pohledu česká televize slouží někomu úplně jinému, než České republice. 

čtvrtek 18. června 2026

tak zvláštní sen o Kubíčkovi

 Na dnešek se mi zdálo, že se mi zdálo o Kubíčkovi. Kubíček byl náš kocourek, který se loni 8 května nevrátil domů.  Ten sen byl tak živý, zdálo se mi že se ztratil a nějak ten sen potom pokračoval, že se po víc než roce Kubíček vrátil.  Šla jsem mu otevřít prosklené dveře a on vstoupil do obýváku a rovnou zamířil k manželovi, jako by to bylo normální, jako by se nic nestalo. Prostě byl zase doma.

 Cítila jsem takovou zvláštní, obrovskou radost v tom snu a pak jsem se probudila, a poznala jsem, že to byl opravdu jen sen.


středa 17. června 2026

ZATÍMCO JSI SPALA

 Přečteno kniha je od autorky Liz Lawler. Je zařazená jako ženský thriller. Ke konci už se mi chtělo nezáživná místa přeskakovat, ale vydržela jsem. Na můj vkus tam té "vaty" bylo strašně moc. Skoro všechny obleky byly podle autorky šité na míru, jakoby to někoho zajímalo, že měl Nathan Bell na míru šité kalhoty. A ta a ta měla zase na míru ušitý kostým, či halenku. Podobných blbostí tam bylo jak naseto a ten konec jsem si představovala jinak.

o knize - Alex se probudí připoutaná na operačním stole. Muž, který se nad ní sklání, není lékař a volba, do které ji nutí, je nevýslovně absurdní a krutá. Když však Alex znovu procitne, nemá na těle žádné stopy po zranění. A vůbec nikdo jejímu hrůznému zážitku nechce věřit, proto začíná Alex časem pochybovat o svém zdravém rozumu… Dokud se nesetká s další obětí.


pátek 12. června 2026

Nejlepší místo na planetě?

 Kdo jim dal právo ničit Českou republiku? To, že se zvedají daně, se dá ještě vydržet. Můžeme doufat, že příští vláda tady bude zase pro lidi. 

Žádná vláda podle mě ale nemá právo ničit náš stát.  Zlobím se na Babiše. Měl zastavit instalaci nebezpečných větráků a neudělal to. Ve Francii už větrné elektrárny nesmějí stavět a my jsme zase holt papežštější, než sám papež. 

Tohle že je to nekrásnější místo na planetě, které nám Babiš sliboval? Ať jde s odpuštěním už taky do hajzlu.  O těchto škodlivých změnách, které jsou bohužel trvalé, nevratné a mají negativní vliv nejen na lidské  zdraví a psychiku, ale ohrožují ptáky, a jiná zvířata, o tom  by neměl rozhodovat žádný premiér, ani prezident. Mají vládnout pro dobro lidí a ne tímto hrůzným způsobem škodit.

Na Moravě těmi větráky  chtějí osázet úrodnou černozem. Kvůli výstavbě budou kácet celé rozsáhlé lesy, kde nacházejí útočiště nejen ptáci, ale i jiná zvířata.  Větráky budou vysušovat pole i louky. Těch negativních dopadů je moc a všechno bude jen proto, že si pan Havlíček dupnul a prohlásil, že už z toho nemůžeme couvnout, protože je v tom "moc peněz" 

Kolik to ještě všechno bude stát, to už raději nezmiňují.  Stejné je to s letouny F35. Nedávno jsem četla, že v Íránu rozbombardovali za pár minut 12 těchto letadel.  Náš stát se kvůli těm letadlům zadluží tak, že to budou splácet i naše pravnoučata. 

PANE BABIŠI VZMUŽTE SE, DOKUD ZBÝVÁ JEŠTĚ NĚJAKÝ ČAS!!!